fbpx
Pravidla

Berete si na drop 3 hole? Možná byste měli… 😉

62

Znáte to – hurá, míč mi leží u stromku, můžu dropovat, budu na tom líp! 🙂 Radost ale trochu stírá nejistota, jak to udělat správně a v důsledku hlavně výhodně. Víte, že na to můžeme potřebovat celkem třeba i 3 hole?

dropJe to tak a ještě ke všemu je to nejen snadné, ale i logické 🙂 Základ je, že se chystáme např. dropovat mladý stromek. Tedy situace, kdy nám na hřišti něco překáží a můžeme si od toho vzít úlevu. A proč 3 hole?

1) Určení místa nejbližší úlevy
Jen pro přesnost – to je ten bod, kde nejblíž už nepřekáží našemu švihu a postoji třeba právě ten stromek. Tady použijeme 1. hůl – tu, se kterou by mělo smysl hrát předpokládanou ránu.
Z hlubokého rafu 50 m od greenu to tedy nejspíš nebude driver, že jo?

2) Odměření výseče pro drop
A už jsme u výhody – rychle pro 2. hůl, tu nejdelší co máme v bagu. Že by si právě pro tenhle případ nosili někteří hráči dlouhé patry? 😀 Hlavně to nepřehánět, měříme bez coveru…

3) Vlastní rána
A tady přichází chvíle slávy pro 3. hůl – podle pozice míče totiž můžeme sáhnout po úplně jiné holi, než byly ty 2 předchozí. Po holi, která odpovídá pozici míče po dropu a třeba i naší změněné strategii pro následující ránu.

Tak, teď abychom na tom byli opravdu líp. Nebo aspoň ne hůř 😉

Obrázek převzat z knížky „Záhadná golfová pravidla, pověry a mýty“, www.zahadnapravidla.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami