fbpx
Pravidla

Dám si jeden putt… a diskvalifikuju se

Golf má svá pravidla, o kterých si můžeme občas myslet cokoli, ale bez nich bychom nehráli golf, ale bůhví co. Některá jsou možná zdánlivě nepochopitelná, ale většina má svou logiku na první pohled. Jako například zákaz trénovaní v den turnaje.

photo-3_resizeJe evidentní, že smyslem je, aby hráč nezískal nějakou výhodou proti ostatním a nikoho de facto nenapadne ho chtít porušit. Ono taky proč, když důsledkem je diskvalifikace 🙂

Nicméně paradoxně k porušení zákazu tréninku před vlastním kláním na stejném hřišti v den turnaje zhusta dochází a může to být často důvod velmi nepříjemných problémů. Pozor tedy zejména na 2 frekventované, ale hodně nenápadné případy, jejichž důsledkem musí být diskvalifikace…

Situace 1. – canon start
Jdeme přes hřiště na jamku, dorazíme o něco dřív a než nám to odbouchnou, dáme si na vedlejším greenu pár puttů – smůla, diskvalifikace!

Situace 2. – turnaj na 9 jamek
Přijedeme dřív, protože máme náhodou dost času a před turnajem si obejdeme 9 jamek jen tak – smůla, zase diskvalifikace!

Takže pokud si chceme potrénovat před naším turnajem, není to problém na drivingu, puttingu, ale nikdy na jakékoli části hřiště, na kterém budeme soutěžit!

Štítky: 2016pravidlatrénink
Předchozí příspěvek
Fotky a výsledky z 8. Kámoš Cupu 2016
Následující příspěvek
Fotky a výsledky ze 7. Eggo Cupu 2016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami