fbpx
Typy her

Golf na Vítkově? Ano, urban golf!

Vypadá to jako nesmysl, ale nejen, že to jde, ono se to dokonce stalo! 🙂 V sobotu 17. září 2016 se na pražském Vítkově hrál mezinárodní turnaj v urban golfu.

Kromě organizátorů za to můžou především unikátní míčky Almostgolf. Ty sice vypadají a chovají se jako golfové, ale jsou daleko lehčí a měkčí. Kromě toho létají jen do vzdálenosti 1/3 svých vzorů. Jsou zkrátka ideální volbou na trénování v obýváku, na zahradě nebo právě na urban golf.

A o co na Vítkově šlo? Samozřejmě o golf. Připraveno bylo 11 „jamek“ a k tomu několik dovednostních soutěží. Pravidla jsou pak oproti normálnímu golfu redukována na 1 stránku, ale vězte, že to ničemu nepomůže. Prostě pravidla a jejich dodržování nejsou otázkou počtu stran. Fakt. Osobně jsem to viděl 😀

A jak se hraje? Hráči dostanou itinerář, aby nebloudili městem. V něm jsou zakresleny nejen místa, kde je potřeba hru na jamce zahájit, ale především, kde končí. Pokaždé je to totiž jinak 🙂 Někdy je potřeba pro dosažení „jamky“ zasáhnout lavičku, jindy kanál, pak je to třeba vývod z potrubí 1,5 m nad zemí. V některých případech to na Vítkově byl i dětský náklaďák a jednou dokonce i trpaslík 😉

Urban golf je určitě milé zpestření, stálo to za to vidět, zažít. Už jen proto, že čas tu rozhodně nebyl žádné dogma. A to nejen čas startu, ale ani vlastního  zahájení, protože se čekalo na Maďary 😀 Urban golf je prostě punk ?

Štítky: 2016fotkyturnajezprávy
Předchozí příspěvek
Odpaliště si vyberte podle citu… když nesoutěžíte
Následující příspěvek
Mistr klubu na jamky je na světě ;–)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami