fbpx
Pravidla

Golf není Sokol – při turnaji necvičíme 😉

172

No je to tak, jak jednou jdeme na turnaj, prakticky jsme pro tu chvíli přišli o možnost cvičit. Koneckonců, hřiště není tělocvična, že? 🙂 Ale aby bylo přesnosti učiněno zadost, je tu stručný souhrn toho, co se během soutěžního dne (při hře na rány – tedy také stableford) cvičit ještě smí, a co už ne.

Trénink a hra na hřišti
V den turnaje můžeme trénovat jen na k tomu určených tréninkových plochách. Nebo na jiném hřišti. Rozhodně ne na hřišti, kde se koná turnaj! Pozor na zdánlivě nevinné puttování cestou na svojí úvodní jamku např. při canon startu. Nechat se diskvalifikovat a vlastně neodehrát ani ránu je docela pech.

Cvičné rány
Cvičné rány jsou zakázány! Tedy žádný plný švih, třeba proto, že tu vodu zkusíme přestřelit dalším míčem, a pak si půjdeme dropnout ten utopený! 🙂 Tedy, můžeme, jistě, ale za 2 trestné! Je tu ale pár milosrdných trestuprostých vsituací, kdy si přeci jen můžeme během hry cvičně plácnout do míče (ale jen pokud nezdržujeme):
– po dohrání jamky je možné provést na jejím greenu nějaký ten cvičný putt
– před zahájením hry na další jamce si můžeme na odpališti nebo v jeho okolí zkusit přihrávku
– pokud jamku prohlásím za škrtlou (třeba po 2. ráně z teečka do outu) můžeme ji dohrát

Cvičné švihy
Tak švihnout si můžeme zkusit během turnajového dne kdekoli na hřišti. A to nejen sebou o zem, ale klidně i jakoukoli holí. Fakt! Dokonce i v bunkru 😉 Jen se právě v bunkru nesmíme dotknout písku… Jinak naše skóre utěšeně poroste hned o 2 trestné rány. Jen aby nedošlo k mýlce – cvičný švih je takový to máchání holí bez trefování míče 😉

Ale je tu samozřejmě výjimka 😀
Podle nových pravidel z roku 2019 může být trénování v den turnaje povoleno i na tom samém hřišti, kde hrajeme turnaj… Ale právě v tom je zakopaný pes – může být povoleno! Musí to tedy být výslovně uvedeno přímo v dispozicích turnaje (ideálně přímo na serveru ČGF). No, a pokud to povoleno je, můžeme všechno výše zapovězené 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami