fbpx
Pravidla

S jakým HCP mám hrát bílá odpaliště?

617

Ano, je to často otázka ega, takže se víc týká kluků, a proto ta bílá odpaliště v nadpisu. Nicméně problém je stejný s červenými a modrými.

Od jakého HCP mám hrát z bílých?

Odpověď je snadná – podle místních pravidel nebo dispozic turnaje! Na tohle totiž neexistuje univerzální pravidlo, záleží jen na hřišti nebo soutěžním výboru.

Pro normální provoz je vhodné hranici volit tak, aby hřiště bylo co nejlépe průchodné. A to si rozhodne právě hřiště samotné. Jeho doporučení se pak můžeme dozvědět na recepci nebo někdy dokonce i v místních pravidlech. Není úplně neobvyklé, že horší pánské hendikepy hrají i z modrých (viz např. Ostravice).

U turnaje záleží na jeho celkové koncepci a tedy na rozhodnutí promotéra. V zásadě je možná klidně hra z červených bez rozdílu pohlaví 🙂 A to je pak někdy maso, protože pro paliče to může být den ostudného zhoršování, oni prostě najednou nevědí, kde jsou 😀 Každý turnaj by měl ale ctít základní zásadu – všichni v kategorii vždycky ze stejných odpališť. Jinak to prostě není spravedlivý turnaj…

Jo, a mimochodem, když si jdete zahrát jen tak, nezapomeňte, že můžete vážně hrát podle nálady. Třeba z růžových 😉 Pokud teda nezdržujete 😉

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.