fbpx
Další o hřePravidla

Jaké budeme mít hendikepy v roce 2016?

Určitě se nabízí říct, že spravedlivé 🙂 Rozhodně se ale neubráníme některým novinkám, které asi leckoho potěší. Každopádně tentokrát je tou nejzákladnější změnou období platnosti – jak pro pravidla, tak i pro hendikepový řád není totiž stanovena obvyklá čtyřletá expirace, ale konec platnosti není určen. Takže třeba to bude zase na 4 roky nebo se dalších změn tentokrát dočkáme dřív…

hendikepyÚprav a složitých popisů je víc, ale to nejzajímavější, s čím bychom mohli začít golfový rok 2016 je jednoduché. A proč ten podmiňovací způsob? Ještě není všechno definitvní, tak alespoň naznačme, ať jsou Vánoce klidnější a fámy menší 🙂

Klubové hendikepy 37–54 Stane se z nich klasická plnohodnotná hendikepová kategorie. On nikdo moc nevnímal jejich zvláštní význam, protože ho v Čechách nikdo nezohledňoval, takže teď už ani nebude mít co zohledňovat 🙂 Tahle kategorie i dál nicméně (naštěstí) nezhoršuje.

Neaktivní hendikepy
Éra téhle legrace je uzavřena a v příštím roce bychom měli všichni začít jako aktivní 🙂

Krok zhoršování u HCP 26,5–30,0
Doteď se zhoršovalo o 0,2, napříště už budeme zhoršovat něžněji, tedy o 0,1. Koneckonců stejně jako ostatní (ti pod 26,5).  Některé okolní země dokonce chtějí využít možnost stanovit pro tuhle skupinu „nezhoršování“ stejně, jak je to u kategorie 37–54.

Více výsledků za den
Od ledna je tu nová možnost odevzdat víc výsledků zahraných na 9 jamek!

Hranice pro úpravu HCP při hře na 9 jamek V současné době není možné upravovat na 9 jamkách a hrát nesoutěžní výsledky pro hráče s hendikepem 11,4 a lepším. Podle nového řádu by se hranice mohla posunout až na 4,4.

…spěte klidně, tu ránu za nás stejně nikdo nezahraje 🙂

Štítky: 2016hendikeppravidla
Předchozí příspěvek
Opravy na greenu (videopravidla)
Následující příspěvek
Členství 2016 už od 1000 Kč v Klubu přátel golfu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami