fbpx
Pravidla

K čemu je marshal?

Řekněme si to na rovinu – čeští marshalové jsou čiročiré neštěstí!!! Nezáleží na hřišti, věku, vzdělání, je to děs, je to děs, je to děs! Nejasné pravomoce, neschopnost je prosadit, absolutní neznalost pravidel. Jo, a ještě velké chlubení, že jsou proškolení! Nicméně tohle není návod na defenestraci marshalů, ale připomínka, že je dobré neztratit hlavu a dobře si rozmyslet, co po mě ten maník s nápisem marshal chce! 🙂 A kdy.

Takže, k čemu je marshal? Jeho funkce je jediná – je to člen závodní stráže. A dělá to, co člen závodní stráže – kouká, jestli nelezete přes plot, jestli jste si u vrátnice „píchli“, jestli nekradete písek z bunkrů, jestli jste si z domova náhodou nepřinesli vlastního kapra do vody na 4, jestli dodržujete jízdní řád svého flightu apod.

Při turnaji má rozhodující slovo pouze rozhodčí a soutěžní výbor. Na marshaly při turnaji pozor!!! Pokud totiž marshal není určen jako rozhodčí (čtěte listingy na serveru!), je na hřišti z jednoho jediného důvodu – abysme měli koho zdravit! Jestli nás donutí k nějaké neuváženosti (zvednutí míče, „free“ drop tam, kde nemá být apod.),  je to jen a jen k naší škodě. A ta může skončit i diskvalifikací. Jeho pravomoc je v tu chvíli nulová, nemá co mluvit do průběhu hry, turnaje, ničeho! Jestli přijmeme jeho radu nebo instrukci, následky si poneseme my! Shrnuji – ví prd a ještě je nám schopný svojí péčí zařídit diskvalifikaci, utíkejme! 🙂

Omlouvám se všem výjimkám mezi marshaly, ale tak to prostě je. Kritikům avizuji, že tohle je moje pravda a zkušenost a za obojím si stojím! 🙂

Štítky: 2017marshalpravidla
Předchozí příspěvek
Výsledky a výherci ankety Voda děsu
Následující příspěvek
Fotky a výsledky z 9. Kámoš Cupu 2017

6 komentářů. Nechte nové

 • Myslím, že je to zbytečná paušalizace. Já mám s marshali v Česku (i jinde) většinou dobré zkušenosti. Například marshal ve Staré Boleslavi je obvykle velmi milý, slušný, pokud je potřeba opravdu přátelsky upozorní, ale umí i poradit nebo přidat tip. Takže, přirovnávat je všechny k závodní stráži je poněkud přehnané.

  Odpovědět
 • Petr Suchan
  30. 8. 2017 19:53

  Paušalizovat a urážet všechny maršály je absolutně mimo realitu. Vaše srovnávání se závodní stráží trošku naznačuje jak uvažujete. Na hřištích jsem v podstatě denně, ale takto urážlivé hodnocení bych si určitě nedovolil. Samozřejmě mám také negativní zkušenosti, ale na mnoha resortech maršálové fungují slušně. Namátkou Pyšely, Ypsilonka, Mstětice, Albatross, Kácov atd.

  Odpovědět
  • Dan Ebermann
   30. 8. 2017 21:29

   Petre, dekuju za pozitivni zkusenosti, vzdyt jsem taky po nich i volal! A samozrejme me potesi i vas osobni pohled promotera a rozhodciho na reseni situace, kdy marsal hriste behem veseho turnaje hraci poradi reseni v rozporu s pravidly a ten se podle nej zaridi a jamku zapise. Mimochodem, na one strazi neni nic urazliveho – je na miste a zadouci. Sklanim se treba pred Albatrossem… To je podle me spicka.

   Odpovědět
   • Petr Suchan
    31. 8. 2017 7:41

    Bohužel jste to napsal tak, že všechny házíte do jednoho pytle.
    (Čeští marshalové jsou čiročiré neštěstí!!! Nezáleží na hřišti, věku, vzdělání, je to děs, je to děs, je to děs!)
    Myslím, že například maršála, který nás v neděli vzorně informoval a v průběhu turnaje staral na Ypsilonce, jste tím velmi urazil. A určitě není sám.
    K  Albatrossu se z pochopitelných důvodů vyjadřovat nebudu. Co se týče pravidel, hráč sám je odpovědný za znalost pravidel a pokud přijme špatnou radu, třeba i od maršála, je o jeho problém. Má možnost hrát dva balony atd.

    Váš článek je bohužel dehonestace práce těchto lidí. Tahle funkce je na hřištích potřebná a nutná. Ať v turnajích, nebo jen při běžné hře. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud se hráči cokoli nelíbí, ( pomalá hra, někdo mi ohrožuje, nedordržování pravidel, kde je občerstvení, toaleta, atd.) okamžitě volá maršála. V těchto okamžicích jsou hráči na maršály vstřícní a velmi slušní. Jak je po nich ale požadováno něco golfově samozřejmého ( třeba vypíchnití pitchmarku, nebo zrychlení ) je to ten, co je otravuje a co vůbec nemá přehled. Váš článek, tento pohled podpořil.

    Odpovědět
    • Dan Ebermann
     31. 8. 2017 8:55

     Tak asi je to o úhlu pohledu. Jsem přesvědčený o tom, že servis hráčům by měl vypadat jinak. A bytostně mi vadí jejich uvádění v omyl a vystavování trestu.
     Ničí práci můj text nedehonestuje, všechno je tam v souvislostech a důsledcích, jak už koneckonců padlo i opakovaně tady. Je to jen volání po větší erudici a odpovědnosti. Podle způsobené bouře evidentně opodstatněné.
     Závěrem se omlouvám, ale vaše albatrossí „pochopitelné důvody“ nechápu…

     Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami