fbpx
Další o hřeGolfová lama

K čemu mi je hendikep?!

124

Vybíráme to nejzajímavější a aktuální

Na začátku roku vybíráme to nejzajímavější a aktuální témata z oblíbené rubriky Golfová lama 🙂

Není řeč o hendikepu fyzickém, natož duševním. A výmluvy, že ano, protože se zrovna v našem případě jedná o obě ruce levé, neobstojí. Jsme na golfu, kde pocit, že jsme hodně nedokonalí převládá u všech 😀 A to je vlastně podstata golfového hendikepu!

Ať se to někomu nelíbí sebevíc, základ každé hry je soutěžení, porovnávání. Zvlášť golfu! Hrát sám je nuda a ještě ke všemu, když jdu sám, každá rána je špatná. První byla moc vpravo, druhá moc krátká atd. S parťákem může být ta moje „blbá“ najednou vítězná 😉 Ale protože rozdíly mezi hráči jsou obrovské, přeci jen by nás ta hra s daleko lepším (i když kamarádem) moc nebavila. Jeho taky ne 🙂 A proto je tu ten hendikep – každý z nás dostane k dobru nějakou tu ránu a v cíli víme, kdo byl „jako“ lepší. Podobné je to v dostizích – lepší kůň nese vyšší váhu, aby neutekl o tolik 😉 Proč píšu jako? No protože lepší hráč je vždycky ten, kdo zkrátka zahraje míň ran. S tím nám hendikep nepomůže 😀 Ale můžeme se vzájemně hecovat a porovnávat, dělat si radost.

Jak k hendikepu přijdeme a jak se počítá, o tom třeba tady. Ale je to to číslo u našeho jména a znamená, kolik těch ran máme na hřišti s 18 jamkami k dobru 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami