fbpx
Recenze hřišť

Karlštejn 2018 – hlavně oslnit (recenze)

[wpgmza id=“2″]

Název: Karlštejn
Lokalita: Běleč
Celkový verdikt: 3,4

Dostupnost/příjezd: po D5 na Exit 18, odbočit směrem na Koněprusy (další odbočky na ně ale po výjezdu z Berouna ignorovat) a držet se prakticky stále doleva přes vesnice Tobolka, Korno a Liteň (12 km od D5)
Čas dojezdu z centra Prahy: 45 minut

Fee 18 jamek středa: 2000 Kč
Fee 18 jamek sobota: 3000 Kč

Hodnocení:
– design: 4
– údržba: 4
– personál: 4
– občerstvení: 3
– celkový poměr cena/výkon: 2

Popis:
Karlštejn je jedním z prvních hřišť postavených po roce 89 a je to resort budovaný skutečně s rozmachem a s vizí založit výjimečný golfový areál. Vždyť se taky stavěl za peníze tehdy velmi progresivního Chemapolu. Záměru oslnit byl uzpůsoben i výběr místa vysoko nad zářezem Berounky s mnoha popravdě neodolatelnými výhledy na hrad Karlštejn. Vlastní hřiště pak není žádná cochcárna, naopak – jamky se opakovaně vinou tam a zpět po svazích utíkajících k řece a celkové vyznění hřiště je velmi sportovní. Později dodělaná 3. devítka je pak golfově velmi pestrá, ale kam se hrabe členitost původních jamek. Tady je to opravdu nahoru a dolů, spousta ran je slepých a dopadové plochy rozhodně nejde čekat nadměrné.

Názor autora:
Provozovatelům hřiště rozhodně nelze upřít snahu dělat řemeslo kvalitně a co možná adekvátně vytoužené pozici nejluxusnějšího areálu u nás. Hra je tu vždy velmi zábavná, protože jednotlivé jamky si opravdu nejde splést, ale pochoďák náš čeká pekelný. Nicméně, jestli je ceníková cena za hru adekvátní… no samo to teda ale fakt nehraje, takže spíš ne? 🙂

Zajímavosti hřiště:
Musím přiznat, že na Karlštejně mám moc rád začátky obou původních devítek – jamky utíkají z kopce od klubovny a občas i poctivě toplý míček letí nad terénem. 🙂 Zejména 2. jamka je ale výzva kouzelníka Pokustóna (pamětnící vědí) – místa spousta, ale kde míč skončí, to není vůbec jisté. A není řeč jen o ráně z odpaliště, ale i o té do greenu… 😉

Atrakce v okolí:
Tak určitě… hrad Karlštejn s jeho příšerně pitoreskním tržištěm podél přístupové cesty. Pro akčněji založené lze jen doporučit krásnou pobřežní cestu z Berouna k Srbsku, jak dělanou na brusle nebo kolo. Za viděnou stojí ale hlavně Sv. Jan pod Skalou s nedalekým důlní skanzenem Solvayovy lomy nebo v lesích skrytý lom Malá Amerika s jeho větším bráchou Velkou Amerikou :-), ležícím hned u silnice z Mořiny.

Poznámka k hodnocení:
Jednotlivé kategorie dostávají body – 5 je nejlepší, 1 nejhorší. „Celkový verdikt“ je jednoduchým aritmetickým průměrem ze všech Původní recenze byla napsána v roce 2014.

Štítky: 182018hřištěrecenze
Předchozí příspěvek
Fotky a výsledky ze 4. Eggo Cupu 2018
Následující příspěvek
Veselá nutrie se od září mění na Veselého golfistu ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami