fbpx
Recenze hřišť

Kolik stojí golf na českých hřištích v roce 2020

448

Je tu začátek léta a s ním nejoblíbenější příspěvek našeho magazínu – jediný kompletní přehled cen českých hřišť. Myslím, že i letos zase zaujme 🙂

A nějaké komentáře? Překvapení, která stojí za upozornění?

Paradoxně nejzásadnější zpráva nejsou v tuhle chvíli ani tak ceny, jako spíš zániky hřišť, ale i několik nových míst na mapě. Za sebou už to bohužel má další hřiště – v Teplé si už nezahrajeme a prakticky po smrti je golf i ve Městě Albrechtice 🙁 Oproti tomu přibyly hned 4 nové kousky v provozu – Čapí hnízdo, Dolní Dobrouč, Havlíčkův Brod a Oaks Prague. 

Z celkového pohledu je letošek znovu rokem zdražování, i když průměrná cena fee stoupla jen o 15 Kč. Ale kupodivu došlo i na zlevnění – třeba v Janově, na Malevilu, ve Slavkově, ale i v Kynžvartu nebo na Kaskádě. V téhle kategorii se stal i jeden nečekaný „zázrak“ – dramatického zlevnění jsme se dočkali na Dýšině! Téměř nepochopitelný je fakt, že je stále možné hned na 8 hřištích zahrát sobotních 18 jamek do 350 Kč a celkem na 17 místech se vejdeme do 500 Kč.

No, a k těm zdražením. Každý rok jsem psal, že některé jsou naprosto oprávněná… letos mě překvapila vlastně všechna. Tady je souhrn těch nejzajímavějších zvednutí cen:

– Luby
– Molitorov
– Myštěves
– Bechyně
– Čertovo břemeno
– Alfrédov
– Benátky
– Ústí nad Labem
– Hluboká
– Kravaře
– Šilhéřovice
– Ropice
– Mladá Boleslav

Letošního Oskara si v téhle zdražovací soutěži rozhodně nejvíc zaslouží Hluboká, kde šli nahoru už třetí rok po sobě 😉

Důležitá poznámka:
Přehled obsahuje všechna znormovaná a veřejně přístupná hřiště.
Veškeré uvedené ceny jsou čerpány z webů hřišť v červnu 2020. V průběhu roku může dojít k jejich úpravám, ty už tento přehled ale neeviduje.
Pokud přemýšlíte, jak ceny vypadaly v roce 2019, najdete je tady.

1 komentář. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami