fbpx
Pravidla

Kolíky se mezi greeny ježí…

Myslíte, že jsem se zbláznil? Možná. Ale na některých hřištích to opravdu vypadá, že jejich tvůrcem, nebo aspoň greenkeeperem, je šílený krejčí – úplný jehelníček. Jak si se všemi těmi kolíky správně a podle pravidel poradit?

Bílý kolík, bílá voda?
To není voda, ale hranice hřiště! S kolíkem nesmíme pohnout ani kdyby nám vadil sebevíc! Když skončíme za ním, máme to vždycky za trestnou a vždycky musíme hrát z původního místa.

dsc_6300_resizeModrý kolík, modrá voda?
To taky není voda, ale půda v nenormálním 🙂 stavu. Takže odsud nemusíme hrát, když nechceme. Pokud by nám tenhle kolík nějak překážel, můžeme ho dát stranou. Když skončíme za ním, míč můžeme beztrestně zvednout a dropovat do 1 hole na nejbližším místě mimo vyznačenou plochu (kde nám ta nevadí v postoji), ale ne blíž jamce.

Žlutý kolík, žlutá voda?
To je voda. I když je suchá. Zase – pokud by nám tenhle kolík vadil v postoji nebo ve švihu, můžeme ho dát stranou. Když skončíme za ním, míč můžeme zahrát (ale bez doteku země při nápřahu a bez odstraňování čehokoli přírodního). Pokud míč zvedneme, dropujeme s 1 trestnou buď:
– na původním místě
– na dropzóně
– kdekoli zpátky na prodloužení spojnice jamky(!) a místa kde vletěl do vody

dsc_2781_resizeČervený kolík, červená voda?
Zase voda. I když je suchá. Znovu – pokud by nám tenhle kolík nějak překážel, můžeme ho dát stranou. Když skončíme za ním, míč můžeme zase zahrát (ale bez doteku země při nápřahu a bez odstraňování čehokoli přírodního). Pokud míč zvedneme, dropujeme s 1 trestnou buď:
– na původním místě
– na dropzóně
– kdekoli zpátky na prodloužení spojnice jamky(!) a místa kde vletěl do vody
– do vzdálenosti 2 holí právě od místa kde do vody vletěl (a zase ne blíž jamce)
– zmatek nekončí – je tu i možnost hrát z protějšího okraje vody dropem zase do 2 holí, ale ne blíž jamce

Počmárané a různě prouhaté kolíky
Hm, tak to je oříšek 🙂 Ale nejspíš půjde o kolíky, ukazující jak daleko jsme od jamky. Pokud by nám tenhle kolík nějak překážel, můžeme ho dát zase stranou.

Kolíky (s většinou) černou hlavou
Tak to je nepříjemnost – tvůrce hřiště je opravdu v úvodu zmíněný šílený krejčí a přidal nám sem k překážení ještě biozónu. Pokud by nám tenhle kolík nějak překážel, můžeme ho dát zase stranou. Když skončíme uvnitř, za míčem většinou nesmíme a už vůbec ho zevnitř nesmíme hrát. Jak je to s dalším postupem nám řeknou místní pravidla.

Kolíky s větvema
Pozor, to jsou stromy – hrajeme míč dál, jak leží. Tedy pokud místní pravidla nějak nedefinují některý takový „kolík“ jako mladý stromek, ale to je už jiná pohádka… :-)

Štítky: 2016pravidlaznačení
Předchozí příspěvek
Fotky a výsledky z 12. Kámoš Cupu 2016
Následující příspěvek
Kámoš Cup už zná vítěze svého 7. ročníku

2 komentáře. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami