fbpx
Rozhovory

Kotlina Terezín neomezeně za 1290 Kč – 2. díl rozhovoru s Jirkou Hamrem

65

V prvním díle rozhovoru s Jirkou Hamrem, majitelem hřiště Kotlina Terezín, jsme si povídali o tom, kde se tu jeho hřiště vzalo a proč je takové, jaké je. Přišla ale řeč i na business a na jednu úplně premiérovou novinku v rámci celého Česka. Tady je víc.

IMG_2708_resize

Ty ses seznámil s golfem v Americe, co tam bylo jinak?

No jo, já začal hrát golf když jsem studoval a hrál hokej v Kanadě asi před 20 lety. Když jsem po letech přijel domů, až tady jsem zjistil, že existuje nějaký hendikep. V Kanadě a potom ve Státech jsme hráli vždycky jen na rány. Přišlo mi, že golfové hřiště je tam vnímané stejně jako tenisový kurty nebo fotbalový hřiště, prostě další sportoviště. Když jsme měli s kamarádama volno, jeli jsme buď na pláž, zahrát si tenis, fotbálek nebo golf, nebyl v tom žádný rozdíl, žádné předsudky, žádné hodnocení, nic takového.

Jak vlastně teď vnímáš golf a business?

My jsme stavěli, když tady bylo snad jen 20 hřišť, klub jsme byli teprve 85. v republice. A najednou boom staveb úplně předběhnul přirozený rozvoj. Teď se už tři roky bavíme o stagnaci golfu a vypadá to, že stále nejsme schopni spojit nabídku s poptávkou. Sportovní golf je hra na 18 jamek, to znamená minimálně 5 hodin. Na to dnes nikdo kromě důchodců není ochoten obětovat čas. K tomu se ve většině klubů platí roční poplatky, což podle mě jen pomáhá, že si lidi myslí, že golf je drahý. Posilovna, ale i telefon nebo elektřina se platí měsíčně. Stejně jako dostáváš výplatu. Většina lidí zkrátka žije v měsíčním finančním cyklu.

…prostě si myslím, že s respektem k tempu a trendům současného života máme opravdu problém přivést k téhle nádherné hře více lidí, pokud ji malinko neupravíme.

A tys mně naznačil, že na to teď půjdete trochu jinak?

Možná budeme trochu experimentovat, ale se rozhodli jsme se, že to od července uděláme jako s tím telefonem nebo posilovnou. Prostě nabídneme měsíční platbu. Chceš mít neomezený hraní celej rok? Pak to je 1290 Kč měsíčně. Prostě každej měsíc, kdy u nás na Kotlině chceš hrát neomezeně, zaplatíš jen 1290 Kč a hraješ. Klidně každej den. A další měsíc zase. Nic víc, nic míň.  Když chceš hrát od března, platíš od března. Když chceš hrát od května, platíš od května. Senior to má samozřejmě levnější a může si to rozložit do celýho roku, aby to mohl utáhnout z důchodu.

Mě to připadá, že image sportu, jeho dostupnosti to hrozně pomůže. Kdyby cigarety prodávali za roční poplatek 30 000 předem, tak nebude kouřit nikdo. Proč ale neudělat něco pro zdraví za 40 korun denně? Senior dokonce za méně než dvacku! Víc o hřišti se můžete dozvědět na golfkotlina.cz

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.