fbpx
Recenze hřišť

Podbořánky 2018 – louky uprostřed lesů (recenze)

[wpgmza id=“2″]

Název: Podbořánky
Lokalita: Podbořánky
Celkový verdikt: 4,0

Dostupnost/příjezd: po R6 a dále pokračovat na Karlovy Vary, za Hořovičkami doleva na Plzeň, ve Žďáru doprava a dále po šipkách (12 km od odbočení z karlovarské).
Čas dojezdu z centra Prahy:60 minut

Fee 18 jamek středa: 500 Kč
Fee 18 jamek sobota: 790 Kč

Hodnocení:
– design: 4
– údržba: 4
– personál: 4
– občerstvení: 3
– celkový poměr cena/výkon: 5

Popis:
Zvlněné, klidně a uměřeně do krajiny zasazené devítijamkové hřiště. Jamky sice nemají úplně ideální rytmus, je vidět, že vznikly tak, jak jim přírodní podmínky a další okolnosti dovolily, ale málokde najdeme na golfu takový klid, solitérní jamky a nekonečné horizonty pokryté jen lesy.

Názor autora:
Podbořánky stojí za vidění a rozhodně za hru! Nejen vzhledem ke svému okolí, ale především k neoddiskutovatelné skvělé kvalitě hřiště vzhledem k ceně. Sice se v klubovně dočkáme tak maximálně kávy, ale jinak je to tu moc povedené. Dojem nezkazí ani řádění ekologů, kteří se na layoutu i značení hřiště fatálně podepsali.
Kdybyste si tedy stejně jako já ťukali na čelo kvůli zeleným outovým kolíkům, neviditelnému vzdálenostnímu značení, absenci tabulí a laviček na odpalištích, není to úchylka místních provozovatelů, vězte, že je to vůle ekologova… I tak se tu ale hraje moc dobře.

Zajímavosti hřiště:
Prostě jsme na golfu na louce a v lese, to je v Podbořánkách to nejlepší. A v okamžiku, kdy se výjimečně přiblížíme k poli, čeká nás asi největší místní atrakce – krásně z mírného kopce zatočený dogleg s vnitřním outem 🙂 Roztomilá skórovací jamka 😉

Atrakce v okolí:
Lesy, jednoznačně lesy, protože jsme v bohem zapomenutém území uprostřed Čech. Skvělé je pak i údolí Střely s Rabštejnem nad Střelou – nejmenším městem u nás. Za vidění stojí i Manětín a hlavně úžasný barokní klášter v nedalekých Plasích.

Poznámka k hodnocení:
Jednotlivé kategorie dostávají body – 5 je nejlepší, 1 nejhorší. „Celkový verdikt“ je jednoduchým aritmetickým průměrem ze všech Původní recenze byla napsána v roce 2013.

Štítky: 182018hřištěrecenze
Předchozí příspěvek
Fotky a výsledky z 5. Zelenáč Cupu 2018
Následující příspěvek
Fotky a výsledky z 10. Kámoš Cupu 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami