fbpx
Ostatní

Proč nám v zimě zavírají hřiště?

203

Tak tahle otázka mi před lety docela vrtala hlavou ? Vždyť i v zimě normálně běháme po lesích, loukách, lyžujeme a jinak sportujeme. Ve filmech je vidět i odpalování míčků v metrových závějích, tak proč nám, sakra, v Čechách v zimě zavírají hřiště?! ?

No, je to sice k nevíře, ale aby se nezničilo! Sezóna je u nás zkrátka hrozně krátká, provoz na hřištích obrovský a jejich ekosystém je díky tomu křehký jako pacient se ztrátou imunity. Jakékoli poškození může mít na průběh sezóny zcela fatální dopad – hrozí rozšířením plísní, které vždy následuje odliv hráčů. Vždyť kdo by chtěl na tom tankodromu pak hrát!

V zimě, ale vlastně i v průběhu celého roku nejde ani tak o ferveje, ale hlavně o greeny. Jak začne mrznout, je lepší se jim vyhnout obloukem. Díky nizoučké trávě promrzají první a jako poslední také rozmrznou. Tím pádem se i nejsnadněji poškodí – prosím nešlapejte, až zase na jaře… ?

A ano – tráva samozřejmě neroste, takže plody naší činnosti hnedtak nezmizí a ne každý je zvědavý na zbytky po naší tlusté ráně, které budou vidět na hřišti půl roku… ?

Ale hlavně ty greeny! ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami