fbpx
Recenze hřišť

Stará Boleslav 2014 – golfové lázně (recenze)

[wpgmza id=“2″]

Někdo by možná řekl, že letošní staroboleslavské změny nestojí ani za pár řádků. Ti, kteří sem jezdí pravidelně ale ví, jak velká a důležitá novinka to je. Ve Staré Boleslavi totiž letos přibyly (a teď babo raď, jak to nejlépe napsat) semiroughy/semirafy. Zkrátka, takové to nížší sekání mezi fervejí a rafem. Každý, kdo zná vyhlášený místní „špenát“ ví, jak velká je to tu pomoc už jen pro najití míče ležícího jediný metr od ferveje. Pravda, pak je tu ještě potřeba míč odehrát, ale to zdaleka nemáme vyhráno, protože i semiraf je tu pořád proklatě hustá zrada. 
Dobrou zprávou je, že hřiště se stále vyvíjí a podle čar na hřišti tvary různě sekaných ploch nejsou ještě ani zdaleka finální… 😉

dsc_5813_resizeNázev: Stará Boleslav
Lokalita: Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
Celkový verdikt: 4,4

Dostupnost/příjezd: po R10 až na Exit 14 a dále směr Mělník (cca 3 km)
Čas dojezdu z centra Prahy: 35 minut

Fee 18 jamek středa: 640 Kč
Fee 18 jamek sobota: 960 Kč

Hodnocení:
– design: 3
– údržba: 5
– personál: 5
– občerstvení: 4
– celkový poměr cena/výkon: 5

Následuje původní text z dubna 2013…

Popis:
Krátké rovinaté 9 jamkové hřiště umístěné mezi zatopenými pískovnami nedaleko břehu Labe. Dřív nebo později si každý hráč všimne, že co jamkám chybí na délce, to „přebývá“ greenům na členitosti 🙂 Někteří tu pak trochu chytají nerva z jamek poskládaných těsně vedle sebe, hřiště je ale skvěle průchodné a přehledné. Přestože bylo původně míněno pro trénink želez dobrých hráčů a pro první seznamování s golfem, je stále oblíbenější mezi všemi bez rozdílu vah, hendikepu a pohlaví!

Názor autora:
Stará Boleslav si vysloužila přezdívku Golfové lázně. A právem! Sem se prostě všichni rádi vrací – pro skvělou atmosféru, milý personál a nadprůměrnou údržbu. Nikomu tu nevadí kratší délka pouhých 9 jamek nebo absence restaurace.

Zajímavosti hřiště:
Každého určitě zaujme 4 parový dogleg zakončený ostrovním greenem přímo před terasou klubovny 🙂 No, a pak je třeba neopomenout nutrie – ano, ty roztomilé „vodní krysy“, co se pasou na fervejích a límcích greenů a cení na nás své oranžové zuby, to jsou nutrie říční 🙂

Atrakce v okolí:
Rozhodně koupání všude, kde je voda (možností je nepřeberně – zavedené areály i ztichlá zákoutí). Okolí neurazí ani skalní rybáře, cyklisty nebo in-line bruslaře. Cyklisti můžou vyrazit na pěkné stezky okolo Káraného a soutoku Labe s Jizerou, pro brusle se hodí i stezka přímo ve Staré Boleslavi – Houšťce.

Poznámka k hodnocení:
Jednotlivé kategorie dostávají body – 5 je nejlepší, 1 nejhorší. „Celkový verdikt“ je jednoduchým aritmetickým průměrem ze všech ?

Štítky: 182014hřištěrecenze
Následující příspěvek
Která česká golfová hřiště zanikla?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami