fbpx
Novinky Přátel golfu

Za golf opět na lyže do Harrachova

68

Chodíte na indoroový Carpet Cup? Můžete na něm vyhrát i pětihodinový skipas do Harrachova. Tohle mi z něj zrovna píšou 😉

„Nezapomeňte naše vouchery využít! Vezměte s sebou děti a přijeďte s nimi na lyžovačku a jarní prázdniny do Harrachova. To je totiž místo, kde se děti se o prázdninách nenudí! Navíc teď, na začátku února, kdy začínají zimní prázdniny, jsou v západních Krkonoších prima podmínky pro lyžování.

Z vrcholu více než 1000 metrů vysoké Čertovy hory vede na harrachovské Rýžoviště Modrá sjezdovka, kterou zvládnou i začínající lyžaři. Navíc ve spodní partii Červené sjezdovky II stojí vedle mamutího můstku populární vlek Doplik, dlouhý skoro půl kilometru. Lemuje ho široký a mírně klesající svah, kde se lyžaři v předškolním věku naučí první obloučky. Areál rodinám s dětmi poskytuje skipasy za zvýhodněné ceny a v Harrachově působí řada lyžařských škol, kam se rodiče můžou obrátit a najmout si na výuku potomků zkušené instruktory.

Neutahatelné ratolesti není problém vypustit ještě na běžky! Ty se dají nasadit na lyžařském stadionu hned za hotelem Skicentrum. A v Anenském údolí, blízko centra Harrachova, se kroutí skoro kilometr dlouhá bobová dráha se 17 zatáčkami. Některé děti sice nemilují procházky, ale proč je nepřemluvit k pěšímu výletu k Mumlavskému vodopádu? Z Harrachova se tam během příznivé zimy dají táhnout sáňky nebo boby 😉 Cesta jim jistě ještě lépe uteče, pokud jim slíbíme něco sladkého v bufetu U Lišáka či v Mumlavské boudě, oblíbených  občerstvovacích stanicích přímo u vodopádu.

Když do Harrachova dorazí rodiny, jejichž koníčkem je historická technika, jistě si nenechají ujít jízdu po ozubené dráze z Harrachova přes Kořenov do Tanvaldu. Na kořenovském nádraží dokonce stojí Muzeum ozubnicové dráhy a nádherně opravená Výtopna se starými lokomotivami.

A plavání? V Harrachově lze děti vzít do menších hotelových bazénů. Dlouho do večera jsou pak otevřené větší bazény v okolních městech na polské i české straně hranice. V Polsku se dá v příjemně teplé vodě relaxovat třeba v nedalekých Jakušicích. Necelou hodinu pak trvá cesta do akvaparků v polské Karpaczi nebo v Liberci. Ještě blíž je ale k bazénu s atrakcemi v Jablonci nad Nisou.

Těšíme se na Vás v Harrachově!“

😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami