fbpx
Pravidla

Jak správně křičet fore?

421

Úvodem si je třeba přiznat, že fór není nutné křičet, pro vyznění je daleko lepší pěkná pointa! 🙂 Ale pokud se jedná o FORE… že prý mám určitě napsat článek, jak ho správně zařvat 🙂

Takže od začátku – „Fore!“ voláme na hřišti, pokud náš míč sice jako vždycky letí kam nemá, ale tentokrát tam jsou i lidi. Pravdou je, že pokud nás balonek netrefí relativně těsně po úderu holí, hrozí nám spíš leknutí, než cokoli jiného. Nicméně, proč se lekat a proč se zkrátka nechovat slušně, že?

Základ je neděsit okolí, a když už nám to nesedne, varovat dřív než později ty, mezi které náš neovladatelný projektil míří. Jak na to?

 1. Fore řvu co nejhlasitěji, jak dokážu.
 2. Ne, to je málo, ještě víc!
 3. Křičet začnu hned, jak vidím, že letí směrem k lidem, nečekám, jak to dopadne!
 4. Sleduju míč celou dobu letu.
 5. Vztyčenou rukou od začátku signalizuju celému hřišti, že řvu právě já a zároveň jí ukazuju stranu, na kterou míč letí.

Dvě poznámky velkým písmem:

 • Diváci a okolo se procházející golfisté vůbec netuší o významu slova fore. V takových případech, je daleko lepší zvážit použítí obvyklejšího „bacha, míč“ 🙂
 • No, a co se týče délky, je dobré vědět, že se v jejím odhadu hodně mýlíme – prostě zařvat preventivně není vůbec ostuda!

Obrázek je převzat z knížky Záhadná golfová pravidla, pověry a mýty – stručného to průvodce po hřišti a pravidlech golfu s obrázky Petra Urbana (zahadnapravidla.cz).

2 komentáře. Nechte nové

 • Stalo se mi, že jsem odpálil míč poněkud doprava a letěl za terénní nerovnost, takový kopeček (v Benátkách, že). Pravda, za kopečkem byla cizí fervej, ale viděl jsem, že lidi na té ferveji jsou už blíže ke mě, přihrávají si na green, tak jsem nic neřval, neměl jsem pádný důvod.
  Jaké bylo mé zděšení, když jsem míček našel metr od buggyny s rozhodčím. No, musel se k němu dokutálet, ale přesto byl pán rozhořčen, že nebyl varován a tak jsem byl poučen, že mám řvát „FORE“ i když mi jen míč letí někam, kam nevidím a tudíž nevím, jestli tam zrovna někdo není.
  Hmmm… být já za tím kopečkem, přemýšlím, jestli bych a/ vůbec to volání slyšel a b/ na něj adekvátně reagoval. Co s tím?

  Odpovědět
  • Dan Ebermann
   5. 9. 2016 10:28

   Nemá se schovávat 😀 No co by s tím, řvi podle svého nejlepšího svědomí 🙂 A na tu dálku mu to stejně nic neudělá… 🙂

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami