fbpx
Další o hřeGolfová lama

Zkoušky aneb jak získat „řidičák“ na golf

191

Jak jsme si říkali dřív, golf samozřejmě jde hrát bez zkoušek. Jen nás nepustí na většinu hřišť a zdaleka si neužijem tolik srandy, kolik bysme mohli. Jak ale dostat „ten papír“?

V zásadě je úplně jedno, kde a jak se základy golfu naučíme. Jestli s trenérem, s kamarádem nebo s knížkou a zrcadlem. To, co potřebujeme, je Osvědčení pro hru na hřišti (dřív se mu říkalo Zelená karta, pak Zkouška golfové způsobilosti). Je to potvrzení, že víme, jak na hřišti nezabít sebe nebo někoho dalšího, jak se po něm pohybovat (nezdržovat) a nezničit ho. To hřiště.

A teď konečně ten papír. Možná o trochu jednodušší je to v případě začátků s trenérem – na konci bychom měli dostat vysněné lejstro právě od něj. Pokud trenéra nemáme, stačí se poptat v libovolném klubu (teda jakože na hřišti) a tam nám vždycky rádi někoho doporučí! Ať už například právě trenéra nebo zkušeného golfistu s certifikátem garanta. Ti si nás trochu proklepnou z pravidel, měli bychom společně obejít pár jamek, zaplatit nějakou tu stokorunu a odnést si konečně… glejt! Žádná věda, žádná maturita 😉 Na pýchu je ale dobré zapomenout, protože ten správnej masakr teprve začne 😀

P.S.: Cena v řádu tisícovek jen za samotnou zkoušku je nemravnost 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami